italské ši skandinávské časopisy na téma "body image" v NK ČR

Text dotazu

Dobrý den,
ráda bych se vás zeptala, zda by bylo možné zapůjčit si (popř. prezenčně
prostudovat) některé italské či skandinávské časopisy? Píši totiz diplomovou
práci na téma body image a ráda bych prostřednictvím obsahové analýzy
srovnala český a jižanský resp. severský náhled na tuto problematiku.
Ideální by byl tedy nějaký časopis o módě. Bylo by popř. možné dostat se i
ke starším číslům? Ráda bych analyzovala vydání v průběhu 1 roku.
Jsou v Národní knihovně tyto tituly dostupné?

Odpověď

Dobrý den,
protože jste neurčila, o jaké období máte zájem, usuzujeme, že o nejnovější roky periodik.

NK ČR vystavuje seznam zahraničních časopisů, které získává, na svých www stránkách http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=peri_A.htm (abecední seznam), nebo také můžete záznamy nalézt v našem online katalogu - bázi NKC http://aleph.nkp.cz/F/ .
Zadali jsme do dílčí databáze Seriály (dílčí databáze báze NKC) kombinaci hesel móda or módní  (společně s variantami moda or modni) a kombinací místa vydání (Itálie - it, Holandsko - nl) nebo také jazyka dokumentů (italština - ita, holandština - dut), ovšem zcela bez úspěchu.
Pokud máte zájem o vyhledání italských a holandských časopisů jiného oboru, zadejte příslušné kombinace. Při zadání Kódu země vydání budou vyhledána periodika za posledních cca 20 let (mohou se objevit i starší, fond je postupně zpracováván).
Obecně v NK ČR platí, že se periodika půjčují jen prezenčně, v příslušné studovně podle místa uložení.

Domníváme se, že NK ČR periodika zaměření na módu ze zahraničí nekupuje (naším oborovým zaměřením pro zahraniční dokumenty jsou především společenské a přírodní vědy), doporučujeme Vám obrátit se na jiné knihovny, např. Knihovnu Umělecko-průmyslového muzea, případně knihovnu příslušné odborné vysoké školy.
K vyhledávání můžete také zkusit oborovou bránu ART - http://art.jib.cz (oborová brána umění, architektury a dalších příbuzných oborů), kde je zapojen i katalog knihovny UPM.