Islámský stát

Text dotazu

Dobrý den, mohli byste mi doporučit odbornou literaturu, která se týká Islámského státu (jeho vznik, důvod založení atd.) v češtině? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

 

omlouváme za opožděnou odpověď  - její zdržení bylo způsobeno provozními důvody (stěhování oddělení).

 

Vzhledem k tomu, že Islámský stát je poměrně novým fenoménem, odborná literatura v češtině, která by o něm pojednávala, zatím neexistuje. Doporučovali bychom se podívat na odbornou produkci Ústavu mezinárodních vztahů k tématům současné situace na Blízkém východě a islámského politického radikalismu (viz https://www.google.cz/search?q=isl%C3%A1msk%C3%BD%20st%C3%A1t%20site%3Aiir.cz&rls=com.microsoft%3Acs&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex&startPage=1&gws_rd=ssl). Doporučujeme Vám i přehledný anglickojazyčný článek od anonymního autora, který byl publikován v The New York Review of Books (najdete jej na adrese http://www.nybooks.com/articles/archives/2015/aug/13/mystery-isis/).

 

Se svým dotazem se můžete zkusit obrátit i na Knihovnu Ústavu mezinárodních vztahů (http://www.iir.cz/static/sluzby-knihovny) anebo na Knihovnu Ústavu Blízkého východu a Afriky FF UK (http://ubva.ff.cuni.cz/UBVA-16.html; knihovník dr. Pavel Ťupek je zároveň odborníkem v oboru islámologie).

Obor

Politické vědy. Vojenství

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

10.09.2015 09:14

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu