ISI Web of Knowledge

Text dotazu

Prosím o informaci, které další české knihovny
(kromě Národní technické knihovny, jež tuto informaci aktuálně zveřejnila na
svých webových stránkách) také nabízejí svým individuálně registrovaným
uživatelům vzdálený přístup do databáze ISI Web of Knowledge.

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se za opožděnou odpověď. Podle informací, které máme k dispozici, licenční smlouva pro Web of Knowledge umožnuje využívat tento zdroj i prostřednictvím vzdáleného přístupu. Bohužel neznáme aktuální seznam účastníků konsorcia pro Web of Knowledge. Garantem tohoto projektu je Knihovna AV ČR (http://www.isvav.cz/projectDetail.do?rowId=VZ09009),

předpokládáme, že Vám kolegyně zajisté rády pomohou jednotlivé členy konsorcia identifikovat (kadlec@knav.cz, buresova@knav.cz).

Národní knihovna ČR již Web of Knowledge svým registrovaným individuálním uživatelům částečně ve svém vzdáleném přístupu nabízí (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Licencovane_online_databaze&submenu

3=104). Po přihlášení do vzdáleného přístupu stačí v abecedním seznamu licencovaných zdrojů vybrat písmeno J, zde naleznete odkaz na Journal Citation Report. Pro přístup do celého Web of Knowledge (tj. Web of Science i Journal Citaton Report) je jen jedna adresa, takže se tímto způsobem můžete samozřejmě dostat i k databázi Web of Science. V průběhu příštího týdne by se ve vzdáleném přístupu měly standardně objevit všechny součásti Web of Knowledge.

Pokud jde o vzdálený přístup do Web of Knowledge v dalších českých knihovnách, bohužel můžeme vycházet pouze z informací uvedených na webových stránkách knihoven. Informaci o vzdáleném přístupu v souvislosti s touto databází jsme nalezli např. na stránkách následujících knihoven, doporučili bychom Vám však ověřit si tyto údaje přímo v příslušných institucích:

* http://knihovna.vsb.cz/sluzby/wok.htm

* http://www.cvut.cz/informace-pro-zamestnance/isi

* http://bi.cuni.cz/ezdroje/obor.php?lang=cs&multiob=1

Obor

Informace o knihovně

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.01.2010 12:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu