ISBN knihy

Text dotazu

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Ráda bych citovala vypůjčený dokument - Cmíralová, J. Učte se mluvit. 3. uprav. vyd. Brno: Nakladatelství, 1992. - včetně ISBN. Domnívala jsem se, že standarní číslo bylo monografiím v ČR přidělováno od r.1992, přesto jej v této knize nemohu najít. Prosím tedy o pomoc se zjišťěním ISBN této knihy, popřípadě o vysvětlení, jak je možné, že jej kniha nemá. Děkuji.

Odpověď

Systém mezinárodního standarního číslování knih (ISBN - International Standard Book Numbering) je v ČR zaveden od roku 1989. Účast nakladatelů v tomto systému je nejen v ČR dobrovolná. Tudíž ne všechny publikace ISBN mají. Viz. http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=ISBN,_ISMN,_ISSN&submenu3=17 Citace Vámi uvedené knihy byla ověřena v Souborném katalogu ČR (viz. http://www.caslin.cz) a je skutečně bez ISBN.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Studijní a vědecká knihovna Plzeňského kraje v Plzni

Datum zadání dotazu

03.03.2009 15:27

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu