ISBN

Text dotazu

Dobrý den, ráda bych Vás poprosila o odpověď na moji otázku,potřebovala bych vědět od jakého roku je knižním publikacím přidělováno ISBN. Velice děkuji předem za odpověď.

Odpověď

Dobrý den, systém ISBN byl v České republice, tehdy ještě ČSSR, zaveden v roce 1989. Všechny dokumenty splňující parametry pro přidělení ISBN by jej tedy od r. 1989 mělyy obsahovat (kód ISBN není povinný, nicméně jej uvádí naprostá většina publikací). Systém však vznikl již v 60. letech ve Velké Británii. Více o ISBN i jeho vývoji naleznete na adresách:
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=ISBN,_ISMN,_ISSN&submenu3=17 , http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=isbn_obsah.htm,
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=isbn_1.htm .

Další dokumenty týkající se ISBN si také můžete vyhledat v katalogu Knihovny knihovnické literatury NK ČR (http://sigma.nkp.cz/cze/kkl) zadáním výrazu isbn do pole předmět nebo název.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

08.01.2009 11:40

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu