ISBM, EAN, BMP

Text dotazu

1. Prosim o informaci, jak muze organizace ziskat ISBN cislo pro svou brozuru, pokud chce sama publikovat (ve svem nakladu).
2. Take prosim o informaci, jak lze ziskat EAN kod a jaky je vztah mezi ISBN cislem a EAN kodem.
3. Dale prosim o informaci, co je to bitova mapa a co znamena bmp koncovka.

Odpověď

Dobrý den, informace o přidělení čísla ISBN Vám sdělí Národní agentura ISBN, která sídlí v budově Národní knihovny ČR. Tato agentura přiděluje číslo ISBN nakladatelům, kteří o něj mají zájem (účast nakladatelů v systému ISBN je v ČR dobrovolná). Bližší informace a potřebné kontakty naleznete na adrese (https://www.nkp.cz/sluzby/sluzby-pro/isbn-ismn-issn).

Systém EAN je standardizovaným celosvětovým systémem kódování a identifikace zboží (od spotřebitelských, přes obchodní, distribuční až po přepravní jednotky), služeb a organizací.
Číslo

ISBN je mezinárodním standardním číslem knihy.

Číslo ISBN je možné zakódovat do 13místného čárového kódu EAN. Číslo ISBN je kompatibilní s celosvětovým systémem čárového kódu.

Více zde: https://www.nkp.cz/sluzby/sluzby-pro/isbn-ismn-issn/isbn/isbn-11

Pod pojmem bitová mapa se rozumí grafický formát, který užívá MS Windows. BMP je zkratkou tohoto termínu (Bit Mapped Picture), což volně přeloženo znamená obrázek s popisem každého obrazového bodu. Formát obsahuje informace např. o rozměrech obrázku, počtu použitých barev atd.

Reprezentace, skládající se z řádků a sloupců teček, grafického obrazu v paměti počítače. Hustota bodů, známá jako rozlišení, určuje, jak ostře je obraz znázorněn. To se často vyjadřuje v bodech na palec (dpi) nebo jednoduše počtem řádků a sloupců, například 640 x 480.

Zdroj: https://soubory.info/info/co-je-bitova-mapa/