International Journal of the Sociology of Language

Text dotazu

Dobry den, hledam casopis International Journal of
the Sociology of Language a v nem publikovany clanek "Jiri Lipa - Cases of
Two Varieties of Romani in the Same Territory in Slovakia", muzete mi,
prosim, pomoci?

Odpověď

Dobrý den,

V licencovaném online zdroji Ebsco (zde konkrétně v databázi SocINDEX with Full Text) naleznete článek, který až na jedno slovo odpovídá Vašemu dotazu. Citace článku zní: LÍPA, Jiří. Cases of Coexistence of Two Varieties of Romani in the Same Territory in Slovakia. International Journal of the Sociology of Language. 1979, vol. 19, s. 51-57. ISSN 01652516. Článek je dostupný v plném textu. Přehled licencovaných zdrojů včetně databáze Ebsco naleznete zde: https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/prehled-lic-zdroju

Pokud jste registrovanou uživatelkou NK ČR, přístup k databázi máte jednak v NK ČR, jednak můžete využít tzv. vzdálený přístup, tj. využívat licencovaný zdroj i mimo NK ČR (informace o vzdáleném přístupu na adrese: https://www.nkp.cz/katalogy-a-db/licencovane-db/vzdaleny-pristup

Pokud nejste uživatelkou NK ČR, zeptejte se ve vaší knihovně, zda poskytuje přístup k této bázi. Ebsco patří mezi základní informační zdroje z oblasti licencovaných online zdrojů a pro své uživatele ho má předplaceno více knihoven, např. vědecké, krajské, samozřejmostí jsou vysokoškolské.