interaktivní tabule ve vzdělání

Text dotazu

Dobrý den, zajímalo by mě, kdy a kde se poprvé začaly používat ve vzdělávání interaktivní tabule - domnívám se, že nejstarší je systém Smart Board z Kanady, ale nemohu se nikde dopátrat. V kterém roce se objevily v našem školství a lze odhadnout kolik jich funguje ve školství základním, středním, vysokém popř. předškolním nyní?

Odpověď

Dobry den, odhadnout, kde vsude ve skolstvi (jakehokoli stupne) pracuji s interaktivnimi tabulemi, opravdu neni asi mozne. Nepodarilo se mi ani najit zadnou zminku o tom, kdy poprve v nasem vzdelavacim procesu poprve pouzili tuto interaktivni pomucku. Myslim si, ze ani ministerstvo skolstvi neeviduje Vami hledane udaje, ale odkaz Vam presto posilam, muzete je zkusit oslovit - http://www.msmt.cz/ministerstvo.
Dalsi dva odkazy jsou na hesla ve Wikipedii, otevrene encyklopedii na internetu http://cs.wikipedia.org/wiki/Hlavn%C3%AD_strana. Jsou zde uvedeny podrobne informace a technologie prace pri vyuzivani interaktivnich tabuli.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Interaktivn%C3%AD_tabule
http://cs.wikipedia.org/wiki/SMART_Board

Dalsim zdrojem informaci by pro Vas mohl byt Ustavu pro informace ve vzdelavani, na adrese Senovazne namesti 26, P.O. Box c. 1, 110 06 PRAHA 1.
http://www.uiv.cz/
Divizi teto instituce je
Narodni pedagogicka knihovna Komenskeho (NPKK), verejne pristupna knihovna, sidlici na adrese Mikulandska 5, 116 74 Praha 1.
http://www.npkk.cz/
Konkretnejsi odpoved na Vase otazky jsme bohuzel nezjistili.

Obor

Výchova a vzdělávání

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

07.02.2008 11:12

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu