Inspirace skladbou Come together od Beatles

Text dotazu

Dobrý den,rozhodl jsem se napsat esej na téma Interpretace povídky inspirované skladbou Come together od Beatles a mám dost velký problém sehnat jakoukoli odbornou literaturu, kterou bych mohl svou esej podložit. Snažím se najít něco o sémantice, teorii nebo estetice populární hudby. Děkuji za případnou odpověď.

Odpověď

Máme tip na 4 publikace:

2 slovníky, v jejichž heslech (např. Beatles) je uvedená další bibliografie:

LARKIN, Colin. The Encyclopedia of popular music. 4th ed. New York: Oxford University Press, 2006, 740 s. ISBN 0-19-531373-9.

MATZNER, Antonín, Ivan POLEDŇÁK a Igor WASSERBERGER. Encyklopedie jazzu a moderní populární hudby. 1. vyd. Část jmenná-světová scéna. Praha: Supraphon, 1987.

A potom jsou to dvě publikace o Beatles, které by se Vám k tématu mohly hodit:

GEPPERT, Georg. Songs der Beatles: Texte und Interpretationen. 2. Aufl. München: Kösel, 1968, 121 s.

TURNER, Steve. The Beatles: jak vznikaly písně. 2. české vyd. Praha: Svojtka & Co., 2004, 312 s. ISBN 80-7237-729-9.