inspirace a způsoby vzniku moderních obrazů

Text dotazu

Dobrý den, potřeboval bych poradit s výběrem vhodné literatury k diplomové práci na téma odlišné způsoby vzniku moderních obrazů. konkrétně mě zajímají surrealistické, dadaistické metody tvorby obrazů. Například metody Maxe ernsta dekalk, frotáž, gratáž atd.. Existuje prosím nějaké shrnující publikace, která se zabývá tímto tématem? Moc děkuji

Odpověď

Dobrý den,
doporučila bych vám knihy, zabývající se výtvarnými technikami, např. publikace
1/ Encyklopedie výtvarných technik a materiálů : [kompletní praktický průvodce nástroji, technikami a materiály pro malbu, kresbu, grafiku a tisk][ s více než 1000 ilustrací] /
2/
Příručka pro výtvarníky : úplný přehled malířských a kreslířských materiálů a technik /
3/Rukověť malého frotážisty /
4/ internetové strány https://dspace.cuni.cz/bitstream/handle/20.500.11956/2624/DPTX_2005_1_11410_OSZD001_67575_0_20435.pdf?sequence=1
mělo by se jednat o diplomovou práci
5/
Umění frotáže : [katalog výstavy], Litoměřice březen - duben 1995 / [text Eva Petrová ; fotografie Jan Brodský, Štěpán Grygar, Filip Skalák]
Pokud si v souborném katalogu knihoven na adrese www.caslin.cz dáte do vyhledávače heslo výtvarné techniky,
tak si možná vyberete ještě další knihy.
S pozdravem
                                              Jana Krupová, studovna MěK Kolín