informační detrakce

Text dotazu

Dobrý den, nejsem si jistá výkladem pojmu "informační detrakce". Nenašla jsem ani relevantní literaturu, která by tento pojem osvětlovala. Myslím si(z laického hlediska), zda se nejedná o uvolnění informací a to ve smyslu porušení jejich organizovanosti či strukturovanosti ve větší celek. Děkuji za pomoc!

Odpověď

Dobrý den, předáváme odpověď kolegů z knihovnického institutu: Jediný zdroj, který se tváří jako relevantní a který by mohl vést objasnění termínu je na http://studijni.blogspot.com/2008/06/okruhy-ke-zkouce-z-pedmtu-reern.html , kde u bodu 33 je doporučená literatura. V našem fondu se však nenachází.
Pro jistotu jsem ještě prošla zahraniční oborové databáze, zda se nejedná o překlad anglického termínu, ale bez úspěchu. Vzhledem k tomu, že nalezený zdroj směřuje k FFUK - UISK http://uisk.ff.cuni.cz/ , možná by nebylo marné doporučit žadatelce, aby se obrátila o výklad přímo na tento institut.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

21.05.2009 09:31

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu