Informace z denního tisku

Text dotazu

zpráva z 8.6.1947 v Lidových novinách, příp. Rudém právu o srážce vlaků v pražském (Vinohradském) tunelu. Nehoda se stala 7.6.1947.

Odpověď

Dobrý den,

o železničním neštěstí na Wilsonově nádraží 7.6.1947 psalo Rudé právo hned druhý den po nehodě v nedělním vydání Rudého práva na straně 1 v článku Velké železniční neštěstí na Wilsonově nádr. 7 mrtvých a 6 těžce raněných a v úterý 10.6.1947 v článku Příčiny železničního neštěstí ve vinohradském tunelu na straně 1.

Lidové noviny v tomto roce nevycházely.

(Lidové noviny. Brno : Vydavatelské družstvo lidové strany v Brně, 1893-1945, 1948-1952). Místo nich byly Svobodné noviny a tam byl uveřejněn článek 8.6.1947 na straně 3 s názvem Srážka vlaků ve vinohradském tunelu.

Články jsou v digitální podobě v Národní digitální knihovna v systému Kramerius na www.nkp.cz.