Informace o povinnosti předání kopie zápisu o pracovním úrazu zaměstnavatelem zaměstnanci, který utrpěl pracovní úraz

Text dotazu

Podle jakého paragrafu musí zaměstnavatel dát pracovníkovi, který měl pracovní úraz, kopii zápisu o pracovním úraze. Hledala jsem to v zákoníku práce, nezdařilo se mi to najít. Děkuji

Odpověď

V Zákoníku práce (262/2006 Sb.) se v § 105 (Povinnosti zaměstnavatele při pracovních úrazech a nemocech z povolání), odst. 3 mimo jiné uvádí: Zaměstnavatel vyhotovuje záznamy........ Jedno vyhotovení záznamu o úrazu předá zaměstnavatel postiženému zaměstnanci a v případě smrtelného pracovního úrazu jeho rodinným příslušníkům.

Plný text Zákoníku práce je dostupný na stránkách Ministerstva vnitra na adrese http://aplikace.mvcr.cz/archiv2008/sbirka/2006/sb084-06.pdf