Informace o obci Malá Lhota u Valašského Meziříčí

Text dotazu

Dobrý večer.
Prosím Vás,kde bych našel staré fotografie,obrázky a informace o obci Malá Lhota.
Některé obce mají i obecní kroniku,ale to asi nebude případ Malé Lhoty.
A důvod? Prožil jsem tam dětství.
Předem děkuji za jakoukoliv odpovědˇ. Zdeněk.

Odpověď

Vážený pane Vanduchu,

v regionálním oddělení Masarykovy veřejné knihovny Vsetín se bohužel nenacházejí materiály o obci Malá Lhota. Zjistila jsem následující:

Malá Lhota je od roku 1980 součástí Velké Lhoty (dříve taky nazývané Stachova, Lukášova,Chmelova či Hrubá Lhota). Malá Lhota byla dříve nazývána jako Lhota Tomášova, Lhota Kolečkova a od roku 1504 jako Malá Lhota. V její pečeti z roku 1787 jsou dvě zkřížené radlice. V minulosti se obyvatelé obou vesnic živili zemědělstvím, domácí výrobou nožů, dýmek, dýmek vykládaných perletí a dřevěného zemědělského náčiní.

Zdroj: Velká a Malá Lhota. 1. vydání. Valašské Meziříčí, MěÚ, 2003.

Více informací naleznete v knize Okres Vsetín: Rožnovsko, Valašskomeziříčsko, Vsetínsko. Valašské Meziříčí: Hvězdárna, 2002. ISBN 80-7275-024-0. Sken příslušné strany přikládám v příloze.

Další informace bych zkusila zjistit přímo ve Velké Lhotě (www.velkalhota.cz) nebo ve Státním okresním archivu Vsetín (http://vsetin.mza.cz/).

S pozdravem
Mgr. Jana Vaculíková
Masarykova veřejná knihovna Vsetín

Přílohy