informace o novinách

Text dotazu

Dobrý den, potřebovala bych prosím zjistit formát, náklad a odpovědného redaktora a šéfredaktora u Rudého práva, Mladé fronty a Lidových novín to vše platné k roku 1949. Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

podle naskenovaných titulů periodik v Digitální knihovně v systému Kramerius na http://kramerius.nkp.cz jsme dohledali v tiráži jen některé údaje, které vás zajímají:

Rudé právo, 1.1.1949:

šéfredaktor Vilém Nový

odpovědný zástupce listu redaktor Vojtěch Dolejší

Údaje z bibliografického záznamu moravské knihovny:

Rudé právo : ústřední orgán Komunistické strany Československa. Pražské vydání. -- Praha : Ústřední výbor KSČ, 1949-1995. --    sv. ; 42 cm

Vydavatel v r. 1990: Vydavatelství Florenc. -- Vydavatel od roč. 1 (1991): Borgis. -- Výška 57 cm do roč. 69/70, č. 307 (1989]. -- Výška 46 cm do č. 225 (1946). -- Podnázev od roč. 70, č. 301 (1989): List Komunistické strany Československa. - Podnázev. od 6. 11. 1990, č. 260: Levicový list. - Podnázev od 1. 7. 1991, č. 152: Nezávislé noviny. --  --

Lidové noviny, 1.1.1949:

šéfredaktor Jan Drda

odpovědný zástupce listu redaktor Josef Turek

Mladá fronta, 1.7.1949:

šéfredaktor Jaromír Hořec

odpovědný zástupce listu redaktor M. Hladký

V bibliografickém záznamu  Moravské zemské knihovny je  číslo 46 cm, není ale u toho rok ani žádný další popis

Rozměry (formát) a náklad periodik se většinou neuváděly a neuvádí.