Informace o místě a umrtí mého předka Vilém Kubík v 1.světové válce

Text dotazu

Dobrý den ,hledám informace o mém předkovi Vilém Kubík nar.3.5.1893 Antonínov, Brušperk ,který zemřel v 1.světové válce. Zajímá mě kdy a kde zemřel ,mezi padlými ve vojenském archivu jsem ho nenašla.Jeho bratra Jan Kubík jsem našla mezi padlými ve vojenském archivu.Padl 9.9.1914 Lublina Rusko.
Děkuji.

Odpověď

Vážená paní ...,

dotazovala jste se přímo Vojenského ústředního archivu? Databáze a kartotéky dostupné na jejich stránkách www.vuapraha.cz jsou zatím nekompletní, tudíž je možné, že se Váš příbuzný nachází ještě v nezveřejněné části evidence. Můžete se na něho dotázat na jejich e-mailové adrese podatelna-vua@army.cz .

Můžete také zapátrat v Seznamech ztrát (Verlustliste) rakousko-uherské armády v první světové válce, které jsme zdigitalizovali, ale zde najdete jen základní informace (německá varianta jména a příjmení, narození, jednotka, německá varianta domovské příslušnosti, popř. datum úmrtí).

Dostupné jsou zde:

https://kramerius.army.cz/search/handle/uuid:6b980390-1630-11df-b3c0-0013d398622b

Abecední rejstřík k nim (Alphabetishes Verzeichnis)

https://kramerius.army.cz/search/handle/uuid:906dd640-1c6b-11df-8265-0013d398622b