Informace o knize

Text dotazu

Měla bych zájem o zapůjčení knihy Washingtona
Irvinga Povídky z Alhambry. Žádám Vás o informaci, za jakých podmínek lze
tuto knihu zapůjčit.

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny ČR máme k dispozici pouze dílo s názvem Pohádky z Alhambry (orig. Tales of the Alhambra, lze překládat jako povídky i pohádky, z toho zřejmě plyne ona nepřesnost):

Pohádky z Alhambry / napsal Washington Irving; z angličtiny přeložil Václav Pelyněk; illustroval Adolf Kašpar a Artuš Scheiner Praha: Zájmy všelidské, 1911. 63 s.: il.; 22 cm.

Záznam díla naleznete v elektronickém katalogu NK ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) , informace o možnostech výpůjčky jsou k dispozici pod ikonou Exempláře. Publikace je ve dvou exemplářích dostupná pouze k prezenční výpůjčce do studovny, z toho jeden exemplář je v současné době vypůjčený. Dokumenty z fondu NK ČR, které je nutné objednat ze skladiště, si mohou vypůjčit pouze registrovaní uživatelé NK ČR s platným čtenářským průkazem, kteří si zároveň mohou požadované dokumenty ihned z elektronického katalogu objednat k výpůjčce. Expedice ze skladiště v Klementinu trvá asi 2-3 hodiny.

Pokud nejste registrovanou čtenářkou Národní knihovny a měla byste o registraci zájem, bližší informace a pokyny naleznete na našich stránkách - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98 .

V našem fondu se dále nachází ještě dílo Washingtona Irvinga s názvem Alhambra (3 sv.), které bylo vydáno v roce 1837. Toto dílo je volně dostupné v plném textu v digitální podobě v systému Kramerius - http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/1430786 .