Informace o knize

Text dotazu

Měla bych zájem o zapůjčení knihy Washingtona
Irvinga Povídky z Alhambry. Žádám Vás o informaci, za jakých podmínek lze
tuto knihu zapůjčit.

Odpověď

Dobrý den,

ve fondu Národní knihovny ČR máme k dispozici pouze dílo s názvem Pohádky z Alhambry (orig. Tales of the Alhambra, lze překládat jako povídky i pohádky, z toho zřejmě plyne ona nepřesnost):

Pohádky z Alhambry / napsal Washington Irving; z angličtiny přeložil Václav Pelyněk; illustroval Adolf Kašpar a Artuš Scheiner Praha: Zájmy všelidské, 1911. 63 s.: il.; 22 cm.

Záznam díla naleznete v elektronickém katalogu NK ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc) , informace o možnostech výpůjčky jsou k dispozici pod ikonou Exempláře. Publikace je ve dvou exemplářích dostupná pouze k prezenční výpůjčce do studovny, z toho jeden exemplář je v současné době vypůjčený. Dokumenty z fondu NK ČR, které je nutné objednat ze skladiště, si mohou vypůjčit pouze registrovaní uživatelé NK ČR s platným čtenářským průkazem, kteří si zároveň mohou požadované dokumenty ihned z elektronického katalogu objednat k výpůjčce. Expedice ze skladiště v Klementinu trvá asi 2-3 hodiny.

Pokud nejste registrovanou čtenářkou Národní knihovny a měla byste o registraci zájem, bližší informace a pokyny naleznete na našich stránkách - http://www.nkp.cz/pages/page.php3?nazev=Jak_to_tady_chodi&submenu3=98 .

V našem fondu se dále nachází ještě dílo Washingtona Irvinga s názvem Alhambra (3 sv.), které bylo vydáno v roce 1837. Toto dílo je volně dostupné v plném textu v digitální podobě v systému Kramerius - http://kramerius.nkp.cz/kramerius/handle/ABA001/1430786 .

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

31.03.2011 14:54

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu