Informace k Potřebnost bytové výstavby v Praze

Text dotazu

Dobrý den , potřeboval bych zjistit nějaké
informace o ke zpracování bakalářské práce o potřebnost bytové výstavby v
Praze. Zajímala by mě např. statistika zhruba od roku 1990 do 2010 kolik
domů bytových domů se postavilo, je rozestavěných, nebo se plánujje
postavit, ve srovnání s bytovým fondem hl. m . Prahy a developeřskými
projekty, nebo popřípadě, kde bych se k jakýmkoli informacím na toto téma
dostal. Dále by mě zajímala nějaká studie, vize na toto tíma, nebo něco
blízkého danému tématu.

Odpověď

Dobrý den,

statistické údaje z oblasti bytové výstavby jsou k dispozici na stránkách Českého statistického úřadu, https://vdb.czso.cz/vdbvo2/faces/cs/index.jsf?page=statistiky.

Některé statistické výstupy a další analýzy/studie vyšly také v knižní podobě, záznamy jsou dostupné v elektronickém katalogu Národní knihovny ČR (http://aleph.nkp.cz/cze/nkc):

Analýza bytové výstavby v územích České republiky ... / zpracoval Odbor statistiky průmyslu, stavebnictví a energetiky ČSÚ ve spolupráci s ÚRS Praha. Praha : Český statistický úřad, [200-]-. sv. ; 30 cm. (Průmysl, stavebnictví. Stavebnictví) (Průmysl, energetika, stavebnictví. Stavebnictví). 1x za 2 roky

* bytová výstavba -- Česko -- 1991-2010 * statistiky

Bytová výstavba a úroveň bydlení v hl. m. Praze 2001 až 2004 / zpracoval Český statistický úřad, Krajská reprezentace hl. m. Praha. Praha : Český statistický úřad, 2005. 34 s. : il. (některé barev.), mapy ; 30 cm. -- (Regionální publikace. Informace o regionech, městech a obcích ; roč. 2005). ISBN 80-250-1056-2.

* bytová výstavba -- Česko * bytový fond -- Česko * bydlení -- Česko * Praha (Česko) * statistiky

Bytová výstavba v České republice v.... -- [Č. 1 (1996?)]-. Praha : Český statistický úřad, [1996?]-. sv. ; 30 cm. (Statistické informace. Řada 10, Investiční a bytová výstavba). 4x ročně

Popsáno podle: Č. 1. čtvrtletí (1996). Součástí názvu je období běžného roku.

* stavebnictví * bytová výstavba * statistika * časopisy orgánů státní správy

Praha a Středočeský kraj - území intenzivních vztahů 2000-2008 / zpracoval ČSÚ, oddělení regionálních analýz a informačních služeb Praha. Praha : Český statistický úřad, 2010. 106 s. : il. (některé barev.), mapy ; 30 cm. (Souborné informace. Informace o regionech, městech a obcích ; roč. 2009).ISBN 978-80-250-1989-4.

* obyvatelstvo -- Česko -- 20.-21. stol. * migrace obyvatelstva -- Česko -- 20.-21. stol. * zaměstnanost -- Česko -- 20.-21. stol. * dojížďka do zaměstnání -- Česko -- 20.-21. stol. * bytová výstavba -- Česko -- 20.-21.

stol. * suburbanizace -- Česko -- 20.-21. stol. * Praha-oblast (Česko) * Středočeský kraj (Česko) * statistiky * studie

Statistická informace o soukromé bytové výstavbě v hl. m. Praze. Praha : Český statistický úřad, 1994. 3 s., 15 s. tab. ; 29 cm.

* Praha (Česko) * bytová výstavba * obytné domy * soukromá výstavba * statistiky * výstavba bytová soukromá - Praha - r. 1993 - přehledy statistické

Průmysl a formy bytové výstavby : "Dosavadní zkušenosti a perspektivy bytové výstavby", aneb, "Udržitelný rozvoj bytové výstavby" : mezinárodní konference : 20.10.2009, Václavské nám. 31, Praha 1 / pořadatelé Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství, ČSSI, ČKAIT ; [editor Renata Zdařilová]. Ostrava : Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava, 2009. 157 s. : il., mapy, formuláře ; 25 cm. ISBN 978-80-248-2084-2.

* bydlení -- Česko -- 20.-21. stol. * bytová výstavba -- Česko -- 20.-21. stol. * bytová politika -- Česko -- 20.-21. stol. * panelová sídliště -- 20.-21. stol. * sborníky konferencí

Výzkum proměn bydlení v České republice : sborník prací k dílčí zprávě o řešení projektu GAČR č. 103/05/2775 "Výzkum proměn bydlení v České republice" za rok 2007 / [editor Martin Ferko]. Ostrava : VŠB - Technická univerzita Ostrava, 2007. 211 s. : il., mapy ; 30 cm. ISBN 978-80-248-1672-2.

* bydlení -- Česko * bytové hospodářství -- Česko * bytová výstavba -- Česko

* sborníky

Některé aktuální informace byste mohl nalézt také v článcích z tisku a odborných periodik prostřednictvím článkové databáze ANL - Články v českých časopisech, novinách a sbornících (http://aleph.nkp.cz/cze/anl ), do vyhledávacího pole předmět je možné zadat spojení byt? and výstavb? and prah?, kdy znaménko "?" nahrazuje v zadaných výrazech libovolný počet znaků.

Další prameny by Vám mohly doporučit i odborné knihovny zaměřené na oblast ekonomie a sociálních věd, např. Centrum informačních a knihovnických služeb Vysoké školy ekonomické v Praze (http://ciks.vse.cz ) nebo Knihovna společenských věd T.G. Masaryka v Jinonicích (https://knihovna.fsv.cuni.cz/).