Info o malířích

Text dotazu

Prosím o informaci o malíři V. Chejlava. Vítězslav Hubený, Augustýn Čermák.

Děkuji

Odpověď

Dobrý den,

děkujeme za Váš dotaz. Bohužel, v nám dostupných zdrojích, se nepodařilo dohledat žádné informace o Vítězslavu Hubeném. Zkuste se, prosím, obrátit na Knihovnu Západočeské galerie. Otevírací doba: Út 8-12 h a St 8-12 h 13-17 h; Kontakt: popelkova@zpc-galerie.cz.

Augustin Čermák

Narozen 2. 3. 1892 v Plzni. Malíř v Plzni. Studoval v krajinářské škole Al. Kalvody v Běhařově (1932) a u krajináře prof. Salamona v St. Tropez v jižní Francii, kde se také účastnil výstav.

Zdroje:

Toman, Prokop. Nový slovník československých výtvarných umělců. 1, A-K. Ostrava: Výtvarné centrum Chagall, 1993. 605 s. ISBN 80-900648-4-1.

Informační systém abART

Vratislav Chejlava

Narozen 19. 1. 1908 v Plzni. Studoval uměleckoprůmyslovou školu v Plzni (1940-1944) a byl žákem malířů F. Kopřivy a J. Proškovce v Plzni.

Zdroje:

Slovník českých a slovenských výtvarných umělců: 1950-1999. CH-J. Vyd.1. Ostrava: Výtvarné centrum Chagall, 1999. 341 s. ISBN 80-86171-04-3.

Informační systém abART