indické zvyklosti, Indie

Text dotazu

Dobrý den,prosím o informace o zvyklostech indického národa. Děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

tradice Indů jsou silně provázány s tradicemi hinduismu.
O událostech a zvycích v životě příslušníků tohoto národa se dočtete např. v knize:
Preinhaelterová, Hana, Hinduista od zrození do zrození. Vyd. 1. Praha : Vyšehrad, 1997. ISBN 80-7021-211-X

Waterstone, Richard. Duchovní svět Indie. Vyd. 1. Praha : Knižní klub : Práh, 1996. ISBN 80-85809-46-X

Ahmad, Háfiz Mansúruddín. Tajemná Indie? : Indie, jak ji vidí Ind. Praha : Evropský literární klub, 1941

Existuje i několik cestopisů, které poutavou formou přibližují zvyky a způsob života Indů: Např. Tarabusová, Zuzana, Jak voní Indie. 1. vyd. Praha : Olympia, 2005. ISBN 80-7033-897-0 (váz.)

Jazairiová, Pavla, V Indii. 1. vyd. Praha : Radioservis, 2003. ISBN 80-86212-34-3

Herold, Erich, Indie zblízka. Praha : Orbis, 1960

Základní informace naleznete na internetových stránkách:

http://www.hedvabnastezka.cz/z/as/Indie/Lide_zvyky_nabozenstvi