impakty historie

Text dotazu

Dobrý den, chci se zeptat, zda v České republice
existuje impaktovaný časopis, který by se mj. zabýval interdisciplinárními
vztahy s historickými obory, konkrétně mi jde o vztah historie a nových
médií, resp. historie a rozhlasu (+ internetu). Jedná se mi o možnost
publikovat studii, která vychází právě z tohoto vztahu. V mezinárodních
seznamech impaktů jsem žádný takový časopis z ČR nenašla. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

obáváme se, že žádný impaktovaný časopis, který by se zabýval i níže zmíněnými mezioborovými vztahy u nás v současné době nevychází.

Nalezli jsme pouze dva časopisy, které by možná svým zaměřením do určité míry odpovídali Vašim požadavkům, ale žádný z nich není impaktovaný. Jedním z nich je časopis Historica: revue pro historii a příbuzné vědy (ISSN 1803-7550), který vydává 2x ročně Katedra historie Ostravské univerzity v Ostravě. Záměrem časopisu je publikovat nejen příspěvky k historické problematice, ale také texty, které vznikly na pomezí různých vědních oborů, např. historie a sociologie, historie a ekonomie, historie a demografie, historie a dějin umění, resp. kultury, historie a ekologie apod. Časopis není impaktovaný ani recenzovaný. Bližší informace nabízejí webové stránky časopisu na adrese http://katedry.osu.cz/khi/historica/ .

Druhý časopis je recenzovaný neimpaktovaný odborný časopis s názvem Mediálnístudia: odborný časopis pro kritickou reflexi médií (ISSN 1801-9978), jehož vydavatelem je Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy. Podrobnější informace o obsahu časopisu nabízejí opět webové stránky - http://medialnistudia.cz/. Časopis je zřejmě opravdu úzce zaměřen pouze na mediální studia a žurnalistiku, nicméně by možná v případě oboustranného zájmu bylo možné Vaši studii v tomto časopisu publikovat.

Použité zdroje:

* Elektronický katalog Národní knihovny ČR - http://aleph.nkp.cz/cze/nkc

* Journal Citation Reports - placený přístup

* Seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice

- http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=495942