impakty historie

Text dotazu

Dobrý den, chci se zeptat, zda v České republice
existuje impaktovaný časopis, který by se mj. zabýval interdisciplinárními
vztahy s historickými obory, konkrétně mi jde o vztah historie a nových
médií, resp. historie a rozhlasu (+ internetu). Jedná se mi o možnost
publikovat studii, která vychází právě z tohoto vztahu. V mezinárodních
seznamech impaktů jsem žádný takový časopis z ČR nenašla. Děkuji za odpověď

Odpověď

Dobrý den,

obáváme se, že žádný impaktovaný časopis, který by se zabýval i níže zmíněnými mezioborovými vztahy u nás v současné době nevychází.

Nalezli jsme pouze dva časopisy, které by možná svým zaměřením do určité míry odpovídali Vašim požadavkům, ale žádný z nich není impaktovaný. Jedním z nich je časopis Historica: revue pro historii a příbuzné vědy (ISSN 1803-7550), který vydává 2x ročně Katedra historie Ostravské univerzity v Ostravě. Záměrem časopisu je publikovat nejen příspěvky k historické problematice, ale také texty, které vznikly na pomezí různých vědních oborů, např. historie a sociologie, historie a ekonomie, historie a demografie, historie a dějin umění, resp. kultury, historie a ekologie apod. Časopis není impaktovaný ani recenzovaný. Bližší informace nabízejí webové stránky časopisu na adrese http://katedry.osu.cz/khi/historica/ .

Druhý časopis je recenzovaný neimpaktovaný odborný časopis s názvem Mediálnístudia: odborný časopis pro kritickou reflexi médií (ISSN 1801-9978), jehož vydavatelem je Fakulta sociálních věd Univerzity Karlovy. Podrobnější informace o obsahu časopisu nabízejí opět webové stránky - http://medialnistudia.cz/. Časopis je zřejmě opravdu úzce zaměřen pouze na mediální studia a žurnalistiku, nicméně by možná v případě oboustranného zájmu bylo možné Vaši studii v tomto časopisu publikovat.

Použité zdroje:

* Elektronický katalog Národní knihovny ČR - http://aleph.nkp.cz/cze/nkc

* Journal Citation Reports - placený přístup

* Seznam recenzovaných neimpaktovaných periodik vydávaných v České republice

- http://www.vyzkum.cz/FrontClanek.aspx?idsekce=495942  

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

25.10.2011 14:37

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu