Impaktované časopisy

Text dotazu

Prosím, lze na internetu najít seznamy časopisů uvedených ve WEB of Science? Pro svůj problém (gyrobus s mechnickým přenosem výkonu) bych mohl využít informace z oblastí ENERGY FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT, CONTINUOUSLY VARIABLE TRANSMISSION apod.

Odpověď

Dobrý den,
děkujeme Vám za využití služeb Ptejte se knihovny.

Seznam časopisů (indexovaných firmou Thomson Reuters) naleznete v Master Journal List. Seznam je volně dostupný, nedostanete se však přes něj přímo do Web of Science (v případě zájmu o prohlížení záznamů jednotlivých článků časopisu). Seznamy časopisů můžete hledat a prohlížet podle jednotlivých indexů databáze Web of Science (Journal Lists for Searchable Databases).

Zde si kliknutím vyberete např. Science Citation Index® nebo Science Citation Index Expanded. Tam si poté můžete vyhledat požadované časopisy podle názvu, nebo si vyjet jejich seznam podle požadovaného oboru (jedna z variant engneering).

Pokud hledáte časopisy přímo zabývající se Vaší problematikou (ENERGY FOR SUSTAINABLE DEVELOPMENT, CONTINUOUSLY VARIABLE TRANSMISSION) využijte přímo databáze Web of Science (vyhledání klíčovými slovy). K prvnímu termínu jsem nalezl například časopis Energy for Sustainable Development.

Pokud máte zájem o impaktované časopisech, nabízí se možnost využití Journal Citation Reports a jeho vyhledávání podle oboru.