Impaktované časopisy

Text dotazu

Dobrý den,

chtěl bych se vás zeptat, zda je možno někde nalézt seznam impaktovaných
časopisů. Hlavně se zajímám o obor Enviromentu (tj. životní prostředí),
konkrétněji problematiku odpadů a elektroodpadů.
Zajímám se samozřejmě jak o české tak i světové časopisy.

Odpověď

Dobrý den,

přehled českých i zahraničních impaktovaných periodik je možné získat pomocí databáze Journal Citation Reports. Jedná se o placenou databázi, která je součástí rozhraní Web of Knowledge (více informací o této databázi naleznete na adrese http://www.lib.cas.cz/cs/online-databaze/web-of-knowledge). Web of Knowledge zpřístupňuje svým registrovaným uživatelům také Národní knihovna ČR, a to buď ze svých počítačů (např. ve studovně Referenčního centra -
http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=sluz_refc.htm) nebo prostřednictvím vzdáleného přístupu odkudkoliv (http://www.nkp.cz/pages/page.php3?page=vzdal_pristup.htm), podmínkou je vždy platný čtenářský průkaz NK ČR.
Kromě NK ČR přístup k Journal Citation Reports, resp. Web of Knowledge, nabízí poměrně velké množství dalších knihoven, vedle Akademie věd ČR to jsou zejména vysokoškolské knihovny a některé krajské a odborné knihovny.
Jejich přehled je uveden např. ve zprávě se statistickými údaji o využívání Web of Knowledge (http://www.lib.cas.cz/cs/online-databaze/web-of-knowledge).

Databázi Journal Citation Reports naleznete v rozhraní Web of Knowledge v záložce s názvem Additional Resources, nejaktuálnější údaje pocházejí z r.
2008. Časopisy je možné hledat také podle předmětové kategorie, v rámci JCR Science Edition naleznete například kategorii Environmental sciences (obsahuje 163 časopisů), JCR Social Sciences Edition nabízí kategorii Environmental studies (58 titulů), můžete si případně vybrat i další kategorie. 

Kromě předmětových kategorií je možné získat kompletní přehled všech časopisů v databázi nebo výčet omezit na určitý rok, vydavatele nebo zemi.
Podrobněji jsou možnosti práce s Journal Citation Reports popsány na následujících stránkách - http://fse.ujepurkyne.com/data/SVI_impaktovanecasopisy.pdf (s. 4-7).

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

26.05.2010 15:15

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu