impaktované časopisy

Text dotazu

Dobrý den, prosím poradit, kde lze získat seznam
impaktovaných časopisů vydávaných v ČR a v Evropě, pro vědní obory:ekonomie,
cestovní ruch.

Odpověď

Dobrý den,

seznam časopisů s impakt faktorem (tedy s tzv. faktorem vlivu) získáte v Journal Citations Reports, který naleznete v databázi Web of Science.

Naleznete zde informace o periodikách s impakt faktorech od roku 1998 do 2010, vyhledávat lze dle různých kritérií, pro Vaše účely by bylo nejvýhodnější využít hledání dle předmetových kategorií. Vybrat si můžete ze dvou základních skupin časopisů - JCR Science Edition a JCR Social Sciences Edition.

Pro téma ekonomie Vám doporučujeme oblast Social Sciences Edition, zde naleznete přímo předmětovou kategorii Economics (popis kategorie: Economics covers resources on all aspects, both theoretical and applied, of the production, distribution, and consumption of goods and services. These include generalist as well as specialist resources, such as political economy, agricultural economics, macroeconomics, microeconomics, econometrics, trade, and planning.). Ekonomie je také obsažena v mnoha dalších kategoriích, záleží na Vás, v jakém oboru ji vyžadujete.

Téma cestovního ruchu je nejvíce obsaženo v předmětové kategorii Hospitality, Leisure, Sport & Tourism, která se nachází opět v Social Sciences Edition, popis kategorie: Hospitality, Leisure, Sport & Tourism covers resources that focus on all aspects of recreation and leisure studies, sport, hospitality, and travel and tourism.

Databáze Journal Citations Reports je pro registrované uživatele dostupná v Národní knihovně ČR (https://www.nkp.cz/o-knihovne/odborne-cinnosti/oddeleni-periodik/recenzovane-casopisy). Databáze je však k dispozici také v dalších institucích, většinou se jedná o vysoké školy, akademie věd a další odborné pracoviště a organizace.

Zeptejte se ve vaší knihovně, zda má k této databázi přístup.