impact faktor

Text dotazu

Bylo mi řečeno, že lékařský časopis Biomedical
Papers má nyní nově impact faktor, ale nemohu k tomu nikde najít žádné
informace. Nevíte, o tom něco bližšího nebo popřípadě, kde by se o tom daly
zjistit bližší podrobnosti?

Odpověď

Dobrý den,

zda má časopis impakt faktor a pokud ano, tak jakou hodnotu, zjistíte v Journal Citation Report. Tato licencovaná databáze je doplňkem k Web of Science; posledním zahrnutým rokem je však rok 2006. V tomto období nebyl ještě časopis Biomedical Papers zahrnut mezi impaktované časopisy.

Pokud jste čtenářkou NK ČR a máte platnou registraci, do databáze Journal Citation Report se můžete dostat prostřednictvím vzdáleného přístupu k licencovaným zdrojům poskytovaným NK ČR, přístup na adrese http://www.nkp.cz/pages/page.php3nazev=Licencovane_online_databaze&submenu3=104 , zvolte vstup do systému. Pro zalogování je třeba vyplnit ID a heslo, které máte na průkazce.

Pro více informací se, prosím, obraťe na kolegy z knihovny Akademie věd, kteří Vám jistě poskytnou přesnější a snad i aktuálnější informace (http://www.lib.cas.cz/index.php?page=016 )