impact factor

Text dotazu

Dobry den, rada bych se vas zeptala, jestli je nekde obecne uvedena hodnota Impact factoru, ktery je povazovany za jakousi minimalni vhodnou hranici? Obecne jsem se setkala pouze s vysvetlenim, ze cim je hodnota IF vyssi, tim je casopis prestiznejsi. Ale skutecne nikdo mi zatim nedokazal vysvetlit princip stanoveni a vypocitani Impact Factoru. Dekuji predem za vasi odpoved.

Odpověď

Impact Factor se vypočítává podle vzorce, jeho popis najdete zde:
http://en.wikipedia.org/wiki/Impact_factor
http://cs.wikipedia.org/wiki/Impakt_faktor .

Zde najdete odkazy k dalším pramenům. Pokud jde o hodnotu, která by znamenala určitou kvalitu, věc se má asi takto: pro IF jsou zpracovávány již vybrané časopisy, které splňují daná kritéria. To znamená, že časopis, který je do WOS zahrnut by měl mít určitou úroveň a IF je pak relativní v rámci vybraných časopisů.
Databázi WoS spravuje Knihovna České akademie věd: pokud byste měla složitější dotaz, bylo by lépe obrátit se přímo na kolegy, kteří se této problematice věnují. Kontakt najdete zde.

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.01.2008 18:32

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu