ilustrátorské časopisy

Text dotazu

Dobrý den,
jaké jsou prosím ilustrované časopisy ve Španělsku, Slovensku, Irsku a Anglii? Zejména mě zajímají periodika, které jsou doprovázeny kresebnými ilustracemi.

Odpověď

Dobrý den, obáváme se, že informaci o zahraničních ilustrovaných časopisech budete muset hledat v knihovnách té které země. Ani "vypíchnout" seznam ilustrovaných časopisů v České republice, zvlášť chcete-li kresebnou ilustraci, není pro nás  jednoduché a u ostatních zemí už vůbec ne. Pro české ilustrátory časopisů jsme našli databázi, viz  http://www.daildeca.cz/. Ale ani ta není jistě úplná a neupozorňuje na autory, kteří se věnují kresbě. Doporučujeme obrátit se na knihovny těch zemí, které vás zajímají, např.: Národní knihovna Španělska http://www.bne.es/es/Inicio/index.html, Slovenská národná knižnica v Martine  http://www.snk.sk/?hlavna-stranka, Národní knihovna Irska http://www.nli.ie/  a British Library http://www.bl.uk/. Možností, které knihovny oslovit, je samozřejmě víc, ale začít byste mohla třeba takto.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

18.08.2014 13:01

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu