Ilustrace A.J. Levého v knize Čechy, díl. IV. Polabí

Text dotazu

Děkuji za brzkou odpověď.
Kniha tedy podle Vašeho zjištění vyšla v rozmezí let 1880 - 1889, takže takto bych i popsal rok pořízení kreseb, týkajících se našeho města.
Bude to dobře ?

Odpověď

Dobrý den,
posílám ještě biografická data malíře, kreslíře a ilustrátora A. Lewého:
Levý, Antonín Josef, narozen 29.3.1845 ve Wolfsthalu (Rakousko), zemřel 28.9.1897 v Teplicích-Šanově. Studoval na akademii výtvarných umění v Praze a v Mnichově, 2 roky působil jako asistent na německé reálce v Praze, od r. 1880 učitel kreslení na reálném gymnáziu v Teplicích. Ilustrátor českých obrázkových časopisů, pro "Ottovy Čechy" nakreslil celou řadu krásných pohledů na krajiny, města, hrady a zámky v Čechách uvádí Ottův slovník naučný a Nový slovník čsl. výtvarných umělců Prokopa Tomana.
Přibližně tedy asi můžete napsat uvedená data.

------------------------------------------------------------------------------

Dotaz:
Vážení,
obracím se na Vás s prosbou o pomoc - v souvislosti s prací na fotokronice našeho města bych potřeboval zjistit datum vydání knihy s názvem - ČECHY - díl IV. - Polabí, nakladatelé Šimáně a Vilím X.Ú., kresby v knize od A. Lewyho.Můžete-li mi zjistit a sdělit tento údaj, budu Vám velice vděčen, v knize jsem jej totiž uvedený nikde nenalezl.
Děkuji předem za pochopení a kladné a brzké vyřízení.

Odpověď:
Dobrý den,
bohužel jsme přesné datum vydání nezjistili. Česká národní bibliografie uvádí tyto údaje:
Čechy. Díl IV., Polabí / společnou prací spisovatelův a umělců českých vedou Fr. Ad. Šubert a F.A.Borovský. - V Praze, J. Otto [188-?]