Identifikátor CODEN

Text dotazu

Dobrý den,
identifikátor CODEN má mít 6 znaků, ale v databázi SCOPUS má CODEN pouze pět znaků. Je pro to nějaký důvod? Domnívala jsem se, že se jedná o mezinárodně platný kód, ne že se databáze rozhodne přidělit CODENu jiný počet znaků. Psala jsem i do Elsevieru, ale neodpověděli mi, takže zkouším Vás, jestli náhodou neznáte odpověď. Předem Vám velmi děkuji za jakoukoliv odpověď. Přeji Vám hezký den.

Odpověď

Dobrý den,
 
NK ČR nemá k databazi Scopus přístup, zdá se, že ScienceDirect, další online báze společnosti Elsevier, identifikator CODEN nepoužívá. Odpoveď na Váš dotaz bohužel neznáme. Je pravda, že CODEN je šestimístný kód (http://aleph.nkp.cz/F/?func=direct&doc_number=000003518&local_base=KTD), více by Vám skutečně řekli spíše producenti této databáze, tj. společnost Elsevier. Můžete se zkusit obrátit i na Národní technickou knihovnu, která je garantem konsorcia zpřístupňujícího tento zdroj (https://www.techlib.cz/cs/2981-elektronicke-zdroje-konsorcia-ntk). Pokud by Vám stačilo pouze znát platné identifikátory CODEN, využít můžete zdrojovou databázi (http://cassi.cas.org/search.jsp), kódy jsou uvedené např. i v německém souborném katalogu periodik ZDB (http://zdb-opac.de).
 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

17.05.2012 11:05

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu