hydrocházie

Text dotazu

Dobrej den. Já bych se chtel zeptat co nebo jak bych mohl najít vysvětlení významu pro slovíčko hydrocházie. Hledal jsem po rúznych webových str. a nikde nic. Tak se obracím na vás zda by ste vy o tomto nevědeli neco více. Za rýchlou odpověď dekuji.

Odpověď

Dobrý den,

neměl jste na mysli místo slova "hydrocházie" termín "hygrocházie"? Význam slova hydrocházie,  potažmo ani slovo samotné , se nám také nepodařilo najít. Oproti tomu termín hygrocházie je botanické označení pro rozsévání semen pohyby plodů následkem zvlhnutí (opakem je xerocházie).

Pokud jste chtěl skutečně znát význam slova hydrocházie, bylo by dobré upřesnit, kde jste se s tímto slovem setkal nebo se případně přímo obrátit na specializovanou knihovnu či službu, např.  Zemědělská a potravinářská knihovna, která je taktéž zapojena do služby Ptejte se knihovny (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/zemedelska-a-potravinarska-knihovna-ustav-zemedelskych-a-potravinarskych-informaci/), služba Zeptejte se geologa (http://www.geology.cz/extranet/popularizace/zeptejte) či Infopult Zemědělské knihovny (http://www.nzpk.cz/infopult-zadani-dotazu/).  

Použitá literatura  internetové zdroje:

* Kraus, Jiří a kol. Akademický slovník cizích slov. 1. vyd. Praha: Academia, 1995. 2 sv. ISBN 80-200-0497-1.

* http://www.kbg.fpv.ukf.sk/slovnik/show.php?idp=2386

* http://www.biolib.cz/cz/main/

Obor

Biologické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

29.04.2013 12:52

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu