hustota vodného roztoku formaldehydu

Text dotazu

Prosím o pomoc při zjištění hustoty vodného roztoku
formaldehydu: 0,1;0,25;0,5;1,0;1,75;3,0.

Odpověď

Dobrý den,

omlouváme se Vám za opoždění odpovědi a zároveň bychom Vás rádi upozornili, že služba PSK neslouží pro vypracování školních ani kvízových úkolů (viz pravidla služby http://www.ptejteseknihovny.cz/zadani-dotazu).

hustota formalínu - vodného roztoku formaldehydu - je uvedena v následujících kompletních popisech látky:

* http://www.pentachemicals.eu/bezp_listy/f/bezplist_179.pdf - jedná se o formaldehyd 36-38%, který má relativní hustotu (při 20°C) 1,07 g/cm3.

* Tutéž informaci naleznete na adrese

http://eshop.merci.cz/www/prilohy/253000047673.pdf .

Využít můžete také tabulky chemických a fyzikálních vlastností, např.

VOHLÍDAL, JIŘÍ; HLÁSNÝ, Jiří. Chemické tabulky pro střední průmyslové školy chemické a s chemickým zaměřením. 4., nezm. vyd.. Praha : SNTL, 1990. 333 s. ISBN 80-03-00202-8.

Záznam knihy spolu s dohledáním dalších naleznete v online katalogu Národní knihovny (NKC) na adrese http://aleph.nkp.cz/F , případně na téže adrese Souborný katalog (SKC) se záznamy z většiny českých knihoven.

S dotazem se můžete také obrátit na knihovnu Národní lékařské knihovny (http://www.ptejteseknihovny.cz/knihovny/narodni-lekarska-knihovna/ ), neboť formalín se používá jako dezinfekční a sterilizační prostředek, konzervační látka.

Dotaz můžete také položit na adresu fyzikální poradny, kterou naleznete na adrese http://fyzweb.cz/odpovedna/index.php?ref=OFOdp2 .

Obor

Chemie. Krystalografie. Mineralogické vědy

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.06.2011 16:42

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu