Hudba-opera-libreto: U. Giordano: André Cheniér

Text dotazu

Prosím o informáciu či je v NK k dispozícii libreto opery Umberta Giordana: Andréa Cheniér v českom resp. v slovenskom jazyku?

Odpověď

Dobrý den,

libreto opery Andrea Chénier je součástí programu k inscenaci této opery z r. 2000 v Janáčkově divadle v Brně. Slovenský překlad v NK není, a nevíme, zda vůbec existuje.

Bibliografický záznam publikace:
Umberto Giordano, Andrea Chénier : opera o čtyřech dějstvích : premiéra 22. prosince 2000 v Janáčkově divadle / [program připravila Patricie Částková]. -- Brno : [Národní divadlo Brno], 2000. -- [40] s. : il. (některé barev.), portréty ; 23 cm