hudba k filmu Kulový blesk

Text dotazu

Mám rád české filmové klasiky a film Kulový blesk k ni určitě patří. Už dlouhou dobu se snažím najít hudbu k tomuto filmu, archivy, internetové portály, ale marně. Mohl bych poprosit o pomoc?? Děkuji

Odpověď

Dobrý den,  na obdobný dotaz jsme v rámci služby Ptejte knihovny již několikrát odpovídali, tyto odpovědi naleznete v archivu Ptejte se knihovny:
* http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/kulovy-blesk-hudba-k-filmu/
* http://www.ptejteseknihovny.cz/uloziste/aba001/hudba-ve-filmu-kulovy-blesk/

Kromě hudby Zdeňka Lukáše ve filmu zazněly i árie Leporella z opery Don Giovanni W.A.Mozarta a árie My cizinou jsme bloudili z opery Jakobín Antonína Dvořáka. Hudbu nahrál Filmový symfonický orchestr FISYO v čele s dirigentem Františkem Belfínem. Postavu operního pěvce mistra Bílka hrál Karel Kalaš, dlouholetý člen opery Národního divadla (http://archiv.narodni-divadlo.cz/default.aspx?jz=cs&dk=Umelec.aspx&ju=2288&sz=0&abc=K&pn=356affcc-f301-3000-85ff-c11223344aaa).

Bohužel ani nám se nepodařilo nalézt samostatně prodejný záznam filmové hudby, nenalezli ani informaci, že by tato hudba byla v minulosti samostatně nahrána (např. pro potřeby Českého rozhlasu). Můžete se zkusit obrátit s tímto dotazem na Národní filmový archiv (http://www.nfa.cz), případně na zmíněný orchestr FISYO (http://www.fisyo.cz/cz/frame.htm), zda nevlastní samostatnou nahrávku filmové hudby, z níž by bylo možné pro Vaši potřebu zhotovit kopii. DVD Kulový blesk je možné zakoupit mimo jiné u společnosti Bonton Film (http://www.bontonfilm.cz/kulovy-blesk.html).

Obor

Hudba

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

22.12.2009 15:43

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu