Hromosvod

Text dotazu

Dobrý den, je možné zazdít hromosvod do obvodového zdiva přístavby a neporušit jeho funkčnost

Odpověď

Dobrý den,

na Váš dotaz bohužel nelze přímo odpovědět, neboť je ryze odborné povahy a svou specifikací nezasahuje do naší odborné kvalifikace.

Tuto otázku by mohla řešit norma ČSN EN 62305-1 (až 5) Ochrana před bleskem, která se problematikou hromosvodů zabývá.

Pokud Vám mohu poradit, poraďte se přímo s odborníky v oboru. Předpokládám, že se takové firmy vyskytují v každém větším městě.
Nejlépe uděláte, když na stránce www.firmy.cz do vyhledávacího pole napíšete "hromosvody" nebo "revize hromosvodů" a kliknete na políčko vyhledat ve firmách. Ve výsledku dostanete seznam cca 1673 firem, které se touto problematikou zabývají. V pravém sloupci pak najdete filtry podle krajů, potažmo měst, kde si sám vyberete kontakt na toho, kdo je Vašemu bydlišti a srdci nejbližší a dotyční Vám jistě rádi poradí.

Další možností je např. kontaktovat Český elektro svaz o.s. se sídlem v Zábřehu na Moravě, který má na webu ony normativní odkazy.
Kontakty: tel.: +420 581 032091, e-mail: info@ces-cz.eu