Hromosvod

Text dotazu

Dobrý den, je možné zazdít hromosvod do obvodového zdiva přístavby a neporušit jeho funkčnost

Odpověď

Dobrý den,

na Váš dotaz bohužel nelze přímo odpovědět, neboť je ryze odborné povahy a svou specifikací nezasahuje do naší odborné kvalifikace.

Tuto otázku by mohla řešit norma ČSN EN 62305-1 (až 5) Ochrana před bleskem, která se problematikou hromosvodů zabývá.
 
Pokud Vám mohu poradit, poraďte se přímo s odborníky v oboru. Předpokládám, že se takové firmy vyskytují v každém větším městě.
Nejlépe uděláte, když na stránce www.firmy.cz do vyhledávacího pole napíšete "hromosvody" nebo "revize hromosvodů" a kliknete na políčko vyhledat ve firmách. Ve výsledku dostanete seznam cca 1673 firem, které se touto problematikou zabývají. V pravém sloupci pak najdete filtry podle krajů, potažmo měst, kde si sám vyberete kontakt na toho, kdo je Vašemu bydlišti a srdci nejbližší a dotyční Vám jistě rádi poradí.
 
Další možností je např. kontaktovat Český elektro svaz o.s. se sídlem v Zábřehu na Moravě, který má na webu ony normativní odkazy.
Kontakty: tel.: +420 581 032091, e-mail: info@ces-cz.eu
 
 
 

Obor

Technika, technologie, inženýrství

Okres

--

Knihovna

Národní technická knihovna

Datum zadání dotazu

03.09.2012 13:05

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu