hroby rytiru

Text dotazu

Dobry den,
existuje prosim nejaky prehled o hrobech rytiru z dob tzv. krizackych valek v 11-13.stoleti, event. nachazi se nejaky takovy v CR nebo okolnich zemich? Event. kde by se dala tato informace zjistit?
 Dekuji

Odpověď

Dobrý den,

 

prověřili jsme značné množství literatury o křížových výpravách, na přehled hrobů rytířů, kteří se těchto válek účastnili, jsme ale nikde nenarazili. Vzhledem k tomu, že přeprava ostatků zemřelých by byla v podmínkách válečného tažení zdržující a po praktické stránce velice obtížná, mrtví rytíři byli nejspíše pohřbíváni narychlo v místě, kde zahynuli či zemřeli. Zdá se tedy skutečně málo pravděpodobné, že by se hroby účastníků křížových válek mohly nacházet v českých zemích.  Pro více informací ohledně dějin pohřbívání doporučujeme publikaci: 

JÖCKLE, Clemens. Memento mori: historie pohřbívání a uctívání mrtvých. Překlad Jana Zoubková. Vyd. 1. V Praze: Euromedia Group, 2000. 159 s. ISBN 80-242-0108-9.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

Praha

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

27.11.2015 10:07

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Zapište číslici "pět".

Hledání v archivu