Houby Korálovci

Text dotazu

Rostou houby Korálovci v ČR a jaké druhy korálovců u nás můžeme nalézt?

Odpověď

Říše: houby (Fungi)
Oddělení: houby stopkovýtrusné (Basidiomycota)
Třída: stopkovýtrusé (basidiomycetes)
Podtřída: houby rouškaté (Agaricomycetidae)
Řád: holubinkotvaré (Russulales )
Čeleď: korálovcovité (Hericiaceae)
Rod: (Hericium)

Hericium erinaceus - korálovec ježatý
Hericium coralloides - korálovec bukový
Hericium flagellum - korálovec jedlový

Všechny uvedené rostou v ČR.

Doporučuji publikaci:
Ježaté houby : lošáky a korálovce / Daniel Dvořák, Petr Hrouda. -- 1. vyd.. -- Brno : Masarykova univerzita, 2005. -- 35 s. : barev. il. ; 21 cm + tabulky (20 volných l. v přebalu). ISBN 80-210-3801-2 (brož.) - signatura 391A54249. Publikaci může registrovaný čtenář Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje rezervovat na http://alepsh.svkpl.cz k vypůjčení.

nebo

internetový odkaz na elektronickou encyklopedii Wikipedie:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Kategorie:Kor%C3%A1lovcovit%C3%A9