Hotelnictví - genderové vztahy

Text dotazu

Dobry den, píši diplomovou práci na téma:
Postavení mužů a žen v současném českém hotelnictví. Mohla bych prosím
dostat doporučení, ze které konkrétní literatury mám čerpat a ve které
knihovně? popřípadě, který autor se na toto téma specializuje?

Odpověď

V seznamu máte možnou literaturu a internetové odkazy k vaší práci. Tištěné

materiály i internetové zdroje jsou více v teoretické hladině. Materiál

zaměřený na genderové vztahy a hotelnictví se mi dohledat nepodařilo, možná

budete prvním tvůrcem. Další informace můžete získat v Souborném katalogu

VŠE (http://library.vse.cz). Jenom na okraj, asi i v oblasti cestovního ruchu

(stejně jako ve všech ostatních oblastech života) by se dalo říci

neuspokojivé, nevalné a diskriminující.

Další instituce nebo zdroje informací:

Gender Studies - http://www.genderstudies.cz/

Czech Tourism - http://www.czechtourism.cz/

Český statistický úřad - http://www.czso.cz/csu/redakce.nsf/i/home

Sociologický ústav Akademie věd ČR - http://www.soc.cas.cz/

Literatura:

Koldinská, Kristina: Gender a sociální právo : rovnost mezi muži a ženami

v sociálněprávních souvislostech. Praha : C.H. Beck, 2010.ISBN

978-80-7400-343-1 (brož.)

Jurajda, Štěpán: Ženy versus muži na trhu práce : trocha empirie :

šestnáctý seminář České společnosti ekonomické v řadě "Ekonomické teorie a

česká ekonomika".trocha empirie : šestnáctý seminář České společnosti

ekonomické v řadě "Ekonomické teorie a česká ekonomika". Praha : Česká

společnost ekonomická, 2000.

Knaths, Marion: Hry o moc : jak se ženy prosazují. Praha : Grada, 2009.

ISBN 978-80-247-2641-0 (brož.)

Haisová, Marie: Quo vadis, femina? : vize žen o trvale udržitelném životě.

[Tábor] : Gimli, 2007. ISBN 978-80-903966-0-9 (váz.)

Machovcová, Kateřina: Ženy na trhu práce: realita a perspektivy. Praha :

Gender Studies, 2007. ISBN 978-80-86520-23-0 (brož.)

Renzetti, Claire M.: Ženy, muži a společnost. Praha : Karolinum, 2003.

Elshtain, Jean Bethke: Veřejný muž, soukromá žena : ženy ve společenském a

politickém myšlení. Praha : Institut pro středoevropskou kulturu a

politiku, 1999. ISBN 80-86130-07-X (brož.)

Křížková, Alena: Management genderových vztahů : postavení žen a mužů v

organizaci. Praha : Management Press, 2004. ISBN 80-7261-117-8 (brož.)

Jírová, Hana,: Trh práce a politika zaměstnanosti. Praha : Vysoká škola

ekonomická, 1999.

Dvořáková, Zuzana: Management lidských zdrojů. Praha : C.H. Beck, 2007.

ISBN 978-80-7179-893-4 (brož.).

Brožová, Dagmar: Kapitoly z ekonomie trhů práce. Praha : Oeconomica, 2006.

ISBN 80-245-1120-7 (brož.).