Hostince Čenkova okr. Příbram

Text dotazu

Dobrý den,
snažím se zjistit něco o historii, resp. majitelích hostinců v Čenkově zejména mezi roky 1900 - 1945 z důvodu určení jejich účelových známek. Jedná se zejména o Josefa Hrušku a Dělnický Dům a dále hostince U Anděla a pak Václav Čepelák, který provozoval potraviny a pravděpodobně podnikový hostinec. Možná by o tom něco mohlo být v Monografie Hořovicka a Berounska IV, kterou ale nemám k dispozici, možná ale víte i o jiných publikacích, kde by se nechalo zjistit více.

Děkuji, s pozdravem

Odpověď

Dobrý den,

v našich dostupných materiálech se bohužel nepodařilo dohledat žádné podrobnější informace. Ve Vámi uvedené Monografii Hořovicka a Berounska je pouze zmínka o zámečnické dílně v Čenkově, něco o historii Čenkova jsem našla v šestém díle Monografie. O hospodách nebo hostinských bohužel ani zmínka. Zkusila jsem i jména zadat do rejstříku Berní ruly, tam se ale vůbec nevyskytují. Doporučuji se tedy obrátit na Státní okresní archiv v Příbrami, volala jsem tam, jsou ochotni Vám pomoci. Pošlete tedy svůj dotaz na tento email: soka-pribram@soapraha.cz. Možná byste mohl zavolat i na Obecní úřad v Čenkově, tam jsou ale pouze ve čtvrtek od 17.00 do 19.30, telefon: 318 692 127. Něco by se mohlo najít i v kronice obce, na Internetu je ale přístupná pouze kronika SDH Čenkov, obecní kronika by měla být samozřejmě na Obecním úřadě a také v příbramském archivu.

Obor

Historie a pomocné historické vědy. Biografické studie

Okres

Příbram

Knihovna

Knihovna Jana Drdy Příbram

Datum zadání dotazu

14.11.2017 20:25

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu