Hospodářská politika

Text dotazu

Dobrý den, hledám knihy ve kterých bych našla
informace na seminární práci na hospodářskou politiku na téma sociální
koheze v EU a v ČR

Odpověď

Dobrý den,

k Vašemu tematu seminární práce by se Vám mohly hodit následující knihy:

* Community cohesion in crisis : new dimensions of diversity and difference.Edited by John Flint and David Robinson. Bristol : Policy, 2008. vii, 277 s. ISBN 978-1-84742-024-4 * 1-84742-023-0 * 978-1-84742-023-7.

KLíčová slova: sociální konflikty -- Velká Británie * koheze (sociologie) -- Velká Británie * sociální identita -- Velká Británie

* FRIČ, Pavol a kolektiv. Czech elites and general public : leadership, cohesion and democracy. 1st ed.. V Praze : Karolinum, 2010. 188 s. ISBN 978-80-246-1844-9.

Klíčová slova: koheze (sociologie) -- Česko * demokracie -- Česko * modernizace -- Česko * elity -- Česko * veřejnost -- Česko * vůdcovství -- Česko

* RUDOLFOVÁ, Veronika; SAMEK, Vít. Důchodová reforma a její vliv na ekonomickou konkurenceschopnost a sociální soudržnost. Praha : Filozofická fakulta UK : Fakulta sociálních věd UK, 2010. 80 s.

KLíčová slova: důchodová politika * konkurenceschopnost * koheze (sociologie)

Pozn.: v katalogu (Souborný katalog ČR, http://aleph.nkp.cz/F) u záznamu naleznete též odkaz na elektronickou verzi publikace

* PRUDKÝ, Libor. Experti k problematice mechanismů rozvoje sociální soudržnosti v naší společnosti. 1.vyd.. Praha : UK FSV CESES, 2004. 95 s. ISBN 80-254-5056-2.

Klíčová slova: koheze (sociologie) -- Česko

* Green paper on territorial cohesion : turning territorial diversity into strength ; communication from the Commission to the Council, the European Parliament, the Committee of the Regions and the European Economic and Social Committee. Luxembourg : Office for Official Publications of the European Communities, 2008. 27 s., [13] s. ISBN 978-92-79-09495-8.

Klíčová slova: regionální politika * koheze (sociologie) * komunity (sociologie) * sociální komunikace

* Growth and jobs : working together for Europe's future : a new start for the Lisbon strategy. Luxembourg : Office for Official Publications of the European Communities, 2005. 100 s. ISBN 92-894-8709-7.

Klíčová slova: ekonomické reformy * koheze (sociologie) * obnova životního prostředí * pracovní místa

* VÁVRA, Martin. Hodnotový portrét evropských zemí: srovnávací analýza s použitím přístupu Shaloma Schwartze. 1. vyd.. Praha : CESES FSV UK, 2007. 69 s. ISBN 978-80-254-5036-9.

Klíčová slova: hodnotová orientace -- Česko * sociální normy -- Česko * sociální výzkum -- Česko * sociální výzkum -- metodologie * koheze (sociologie) -- Česko

* KUČEROVÁ, Zita. Indikátory sociálního pilíře udržitelného rozvoje na lokální úrovni = Indicators of sustainable development social pillar at the local level : zkrácená verze Ph.D. Thesis. [V Brně : Vysoké učení technické], c2009. 32 s. ISBN 978-80-214-4031-9.

Klíčová slova: trvale udržitelný rozvoj * indikátory trvale udržitelného rozvoje * kvalita života * koheze (sociologie) * sociální struktura * územní plánování

* NOVÁKOVÁ, Markéta. Kohezní fond : jeho specifika a budoucnost [rukopis]. 2005.. 85 l. Diplomová práce.

Klíčová slova: strukturální fondy -- země Evropské unie * koheze (sociologie) * Evropská unie

* Mechanismy sociální soudržnosti, stratifikace a role sociálního státu :

výzkumný projekt VaV - ZVZ MS6-2 zadaný Ministerstvem práce a sociálních věcí. Vedoucí projektu Pavel Machonin ; autorský kolektiv Bohumila Čabanová ... [et al.]. Vyd. 1.. Praha : Ministerstvo práce a sociálních věcí, 2004. 2 sv. (116, 223 s.). ISBN 80-86552-85-3 (sv. 1 : brož.) * 80-86552-86-1 (sv. 2 : brož.)

Klíčová slova: koheze (sociologie) -- Česko * sociální stratifikace -- Česko

* sociální stát -- Česko * sociální politika -- Česko

* MAREŠ, Petr; RÁKOCZYOVÁ, Miroslava; SIROVÁTKA, Tomáš. Sociální vyloučení a sociální začleňování v České republice jako veřejně politická agenda. 1. vyd.. Praha : CESES FSV UK, 2006. 79 s. ISBN 80-254-5032-5.

Klíčová slova: sociální vyloučení -- Česko * sociální integrace -- Česko * koheze (sociologie) -- Česko * veřejná politika -- země Evropské unie

* MUSIL, Jiří; MÜLLER, Jan. Vnitřní periferie České republiky, sociální soudržnost a sociální vyloučení. 1. vyd.. Praha : CESES FSV UK, 2008. 52 s. ISBN 978-80-254-5033-8.

Klíčová slova: sociálně ohrožené skupiny -- Česko * sociální vyloučení -- Česko * koheze (sociologie) -- Česko * regionální politika -- Česko

Záznamy knih spolu s informace o jejich dostupnosti naleznete v Souborném katalogu ČR (SKC) na adrese http://aleph.nkp.cz/F/ . Knihy jsme vyhledávali pomocí klíčových sociální koheze, koheze, Evropská unie, Česko. Na téže internetové adrese můžete také využít bázi ANL, která slouží k vyhledávání článků v českých periodikách od roku 1991. Ukázkou vybíráme:

* GRABMÜLLEROVÁ, Daniela. Územní soudržnost. In: Urbanismus a územní rozvoj. Roč. 12, č. 5 (2009), s. 7-11. ISSN 1212-0855.

Klíčová slova: regionální rozvoj -- Česko -- 20./21. stol. * koheze

(sociologie) * hospodářská spolupráce * politika soudržnosti -- země Evropské unie * politika soudržnosti -- Česko * hospodářská politika * Evropská komise

* POTŮČEK, Martin. Strategické křižovatky příští vlády. (3), Co společnost rozkládá - a co ji stmeluje. Literární noviny. Roč. 20, č. 39 (20090921), s. 3. ISSN 1210-0021.

Klíčová slova: sociální soudržnost * Národní program Evropského roku boje proti chudobě a sociálnímu vyloučení

* GRABMÜLLEROVÁ, Daniela. Budoucnost kohezní politiky EU. In: Urbanismus a územní rozvoj. Roč. 12, č. 5 (2009), s. 3-7. ISSN 1212-0855.

Klíčová slova: koheze (sociologie) * hospodářská spolupráce * politika soudržnosti -- země Evropské unie * hospodářská politika

* PŮČEK, Milan. Kohezní politika a její budoucnost po roce 2013. In: Veřejná správa. Roč. 19, č. 9 (2008), s. 17. ISSN 1213-6581.

KLíčová slova: koheze (sociologie) -- země Evropské unie * sociální politika -- země Evropské unie * politika soudržnosti -- země Evropské unie

* GRABMÜLLEROVÁ, Daniela. "Strategie EU 2020" a budoucí kohezní politika EU. In: Urbanismus a územní rozvoj. Roč. 13, č. 6 (2010), s. 9-13. ISSN 1212-0855.

Klíčová slova: regionální rozvoj -- 20./21. stol. * koheze (sociologie) * hospodářská spolupráce * politika soudržnosti -- země Evropské unie * hospodářská politika * Strategie EU 2020 * Evropská unie

Zajímavé by pro Vás také mohly být tyto internetové zdroje:

http://www.radaevropy.cz/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=41

http://www.businessinfo.cz/cz/clanek/politiky-eu/stav-priprav-kohezni-politiky-eu-po-2013/1000521/58538/

http://www.vlasak.net/pool/ostatni/budoucnost-kohezni-politiky.pdf