Hornický pozdrav

Text dotazu

Používal se za totality v hornictví pozdrav Zdař Bůh? Existoval snad jiný pozdrav?

Odpověď

Dobrý den,

v publikacích dostupných v Národní technické knihovně ani v prostředí volného internetu jsem žádné informace o dalším užívaném hornickém pozdravu za minulého režimu nenalezla. Pro 100% ověření této skutečnosti, Vám doporučuji se obrátit
na odborníky, a to konkrétně na Ing. Alexandra Zaspala z Národního památkového úřadu v Ostravě (viz http://monumnet.npu.cz/organizace/adresar.php?mod=2&uop=381), který je zároveň správcem dolu Michal, emailová adresa je tato: zaspal@ostrava.npu.cz), případně na Hornické muzeum Pod Landekem
64 725 29 Ostrava - Petřkovice Tel.: 596 131 803, 596 131 804 Fax: 596 131 847 E-mail: landekpark@vitkovice.cz.