hlína

Text dotazu

Dobrý den,
prosím Vás pěkně proč se říká, "je to hlína"

Odpověď

Dobrý den,

Vysvětlení ze Slovníku nespisovné češtiny: " hlína - legrace, srov. prča. Dneska přišel matykář namazanej, to byla hlína! 2. argot.  Něvo drahého, kvalitní věc (obv. Jako předmět krádeže)*druhý význam uvádí Rippl 1926"

Zdroj: Hugo, Jan, ed. Slovník nespisovné češtiny: argot, slangy a obecná mluva od nejstarších dob po současnost: historie a původ slov. 2., rozš. vyd. Praha: Maxdorf, C2006. 460 s. ISBN 80-7345-098-4.

Dále přikládáme odkaz z internetu z Ústavu pro jazyk český: http://nase-rec.ujc.cas.cz/archiv.php?art=2365