Hledání vánoční písničky z rozhlasu

Text dotazu

Dobrý den,
nevím, jestli jsem se správně obrátil s mým dotazem na správné místo, ale věřím že ano. Zaslechl jsem bohužel v rádiu Český rozhlas Plzeň konec vánoční písně, kterou bych chtěl slyšet celou a znát její název. Zpívala žena v doprovodu dětí a její slova zněla - Vánoční znamení pod hladinou....

Odpověď

Dobrý den,

asi máte na mysli tuto písničku:

text z  CD Všem tichejm bláznům, písnička se jmenuje  Vánoční. Zpívá Kateřina Brožová a dětský sbor ZUŠ Most.

Sváteční náladou nám tváře zahoří

tón rolniček zní, to poselství po větru dám vánoční znamení v hloubkách pod hladinou ať neublíží , to přeju všem - kaprům i vám

Pod hroší kůží snad nemáme taky krev rybí z prostřených stolů už umíme dávat i brát nezoufej - jestli vánoční ryba tam chybí paličku schovej a můžeš jít svůj dárek dát

vítej k nám na břehu bláznů a nadějí

led roztaje v nás, den včerejší překročil práh přání máš, když rybou pouštíš zpět ze dlaní a nemusí mít zlatej prach na šupinách

Pod hroší kůží.......

https://www.youtube.com/watch?v=tXAlHVwu7xs