Hledání názvu filmu

Text dotazu

Film ukazuje boj s brucelózou a tuberkulózou u
skotu, který proběhl v 60letech u nás. Metoda spočítala v tom, že byly
postupně vybit všechen skot a nahrazen novým. Film začíná příjezdem mladé
dvojice někam na venkov e kravám a končí tím, že se hlavní představitelka
nakazila brucelózou a potratila. Mezitím někde na zámku parta mladých
organizuje uvedený boj.

Odpověď

Dobrý den,
k dohledávání filmů podle obsahů bohužel nemáme příliš mnoho zdrojů. Prošli jsme knihy věnované českému hranému filmu z let 1961 - 1970 a 1971 - 1980.
Bohužel, film s Vámi uvedeným obsahem se nám nepodařilo dohledat. Název filmu, rok jeho výroby a hlavní představitele by Vám mohli pomoci dohledat pracovníci Národního filmového archivu: http://www.nfa.cz/ . Je velmi pravděpodobné, že kromě zdrojů, které jsme využili my, bude Český národní archiv disponovat i dalšími zdroji. V tomto případě by mohlo pomoci cokoliv, na co si můžete ještě vzpomenout. Tedy, zda to byl film český či zahraniční, zda jste jej viděl v televizi, kdy to přibližně bylo apod. Každá další indicie může při pátrání po filmu pomoci.

Použité dokumenty:
Český hraný film = Czech feature film. díl 4. 1961 - 1970. Praha : Národní filmový archiv, 2004. ISBN  80-7004-115-3 (díl 4 : váz.) Český hraný film = Czech feature film. díl 5. 1971 - 1980. Praha : Národní filmový archiv, 2004. ISBN  978-80-7004-131-4 (díl 5 : váz.)