Hledání knižních titulů podle nakladatelských edic

Text dotazu

Dají se elektronicky hledat ve Vašich databázích/ katalozích knihy podle konkrétních edic jednotlivých nakladatelství? Pakliže ano, jak? Konkrétně mne interesuje beletristická edice Skvosty z nakladatelství SNKLHU, respektive Odeon.

Odpověď

Pro hledání podle edic máte několik možností:
V databázi NKC (elektronický katalog národní knihovny, http://sigma.nkp.cz/F/) lze zadat název edice do pole Slova z názvu a zároveň do pole nakladatel: snklhu or odeon, tím ale dostanete o něco větší rozsah záznamů, které byste musel probrat - lze je řadit podle roku, autora, názvu a v něčem omezit pomocí položky zpřesnit.

Dále můžete hledat v České národní bibliografii (přístupná zde http://aip.nkp.cz/), kde lze vyhledávat přímo edice.

Tyto elektronické databáze ale nemusí být úplné, protože ne všechny starší záznamy byly převedeny do el. podoby (NKC obsahu kompletní záznamy od r. 1995 a průběžně se zpětně doplňuje). V takovém případě můžete v NK použít lístkový katalog edic, který je umístěn v Hale služeb v Klementinu.

Obor

Informace o vydaných dokumentech

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

23.01.2008 14:14

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 10 + 4?

Hledání v archivu