hledání knihy

Text dotazu

Kdysi (před 40 lety ) na Slovensku se mi dostala ta kniha na chvíli do rukou, ale víc už o nevím než
a) vyšla v edici autorů, kteří dostali Nobelovu cenu za literaturu
b) byl to severský autor
c) byly to vlastně v románu zachyceny v jednotlivých příbězích dějiny lidstva
jde prosím určit, co je to za knihu a zda vyšla i v češtině? děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

domníváme se, že máte na mysli knihu Sofiin svět, viz níže. Pokud to ale není ona, napište a zkusíme hledat dál.

Sofiin svet : roman o dejinach filosofie / Jostein Gaarder ; [prelozila Jarka Vrbova]. -- 7. vyd., 4. v Albatrosu. -- V Praze : Albatros, 2012. -- 446 s. ; 21 cm. -- ISBN 978-80-00-02895-8 (vaz.)

Žánr:    Romány, Literatura naučná, Filozofie
Orig. název:      Sofies verden, Roman om filosofiens historie (1991)
Počet stran:       430
Jazyk vydání:     český
Edice:    Klub mladých čtenářů (SNDK, Albatros)
Ilustrace/foto:  František Skála jr.

Dějiny filozofického myšlení od starověké mytologie po existencialismus.

Populární dílo naznačuje nenáročnou formou podstatu nejvýznamnějších filozofických koncepcí (např. Démokritos, Platón, Descartes, Kant, Hegel, Marx, Freud). Elementární poznatky z dějin filozofie Gaarder včlenil do beletristického útvaru - příběhu dospívání patnáctileté dívky, kdy výklad dějin filozofie je duchaplně a vtipně komponován jako román s tajemstvím.