hledání knihy

Text dotazu

Dobrý den,
kdysi dávno jsem četla úryvek z knihy, jejíž název ani autora neznám, bylo to buď v čítance na ZŠ nebo v nějakém časopise, cca v letech 88/9-93/4. Pointa příběhu byla ta, že se na světě něco stalo a v důsledku toho se všichni dospělí stali dětmi a nejstarší lidé na světě byli patnáctiletí. Jednalo se určitě o příběh pro děti/mládež, ne pro dospělé. Zajímalo by mne, jak se dílo jmenovalo a kdo ho napsal. Mám pocit, že se jednalo o knihu, ale jak o tom přemýšlím, teoreticky mohlo jít i o příběh vydávaný na pokračování v časopise, ale spíš myslím, že to byla kniha. Snažila jsem se to najít na internetu, ale byla jsem neúspěšná, proto Vám budu moc vděčná, budete-li mi o tomto moci podat jakékoli informace. Mnohokrát děkuji,

Odpověď

Dobrý den,

dohledávání knih pouze podle jejich přibližného obsahu je velmi složité. Bohužel neexistují žádné databáze či rejstříky, které by vyhledávání podle obsahu umožňovaly či usnadňovaly. Při vyhledávání hraje tedy značnou roli štěstí a náhoda. Čím více informací o knize máme, tím je pravděpodobnější, že se nám knihu podaří dohledat.

Prozatím jsme byli v pátrání po uvedené knize neúspěšní. Pokusíme se však ještě jednou projít naše katalogy a nahlédnout do některých vybraných knih. O výsledku Vás budeme informovat.

Budeme rádi za každou další informaci, která Vás ke knize napadne.

Zkuste se též prosím podívat do přehledu fantasy literatury pro děti a mládež dostupné na níže uvedené stránce.

* http://www.legie.info/tagy/pro-deti

Třeba Vám některý z názvů knihy bude povědomý.

Obor

Jazyk, lingvistika a literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

16.12.2014 15:34

Gabriela Mochelová píše:
Úterý 19.02.2019 11:22
Dobrý den kdysi jsme četla knihu ale nevím autora. Podle toho co si pamatuji jsem na internetu nic nenašla. Jednalo se o dívku která se po smrti rodičů kteří se zabili při autonehodě starala o své mladší sourozence. Vím jen že se jednalo o českého autora.
Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu