Hledám text básně

Text dotazu

Dobrý den, měla by to být báseň od Josefa Kainara a v textu by mělo být " jako když kuna hryže v hodinkách"

moc děkuji

Odpověď

Dobrý den, máte nejspíš na mysli text ‚v hodinkách ji slyší hryzat jako kunu‘; text je z básně Ohně od Josefa Kainara:

KAINAR, Josef. Básně. Praha: Nakladatelství Lidové noviny, 2007.

S. 229

OHNĚ

Chlap to byl veliký a temný

V zubech mezeru

Jak po mně bělma otočil

Ještě se chvěju celá

Ale šel dál Šel dál

Měl stín ten chlap

Stín před sebou

Jak baldachýn

Na té písni není ani zbla

A přece není marná

Muž který nemá čas už ani vázanku

si utáhnout

V hodinkách ji slyší hryzat jako kunu

(Ta píseň mu jde po hrdle)

Milenci pod mostem (balkánský expres

nad hlavami jim burácí)

http://kramerius4.nkp.cz/search/handle/uuid:f4592840-e857-11e4-a794-5ef3fc9bb22f