Text začátku foxtrotu

Text dotazu

Hledám správný text začátku foxtrotu se slovy "Každý den jen tak ???, každý den radost mám, atd. Mám dojem, že to nazpíval Arnošt Kafka snad v třicátých nebo čtyřicátých letech. Ale nevsázím se:-)

Odpověď

Dobrý den,

je možné, že se jedná o píseň Mám život hrozně rád, kterou opravdu interpretoval také Arnošt Kavka. Zpravidla jsou v nahrávkách jen slova refrénu. Jen někdy i text první a druhé sloky. Protože máte zájem o začátek, text přepisujeme níže celý (jen pro informační a nekomerční účely), jak je zveřejněn ve zpěvníku písní z filmu Hotel Modrá hvězda -
VZ 48477:
https://search.mlp.cz/cz/titul/hotel-modra-hvezda/273792/#book-content

Mám život hrozně rád:
swing fox z filmu Hotel "Modrá Hvězda" /Slova K- Gruss, hudba S. E.
Nováček

Já nevolám o pomoc, když tonu,
jsem jen šťasten, že se vykoupám.
Netoužím mít plno milionů,
protože svou prázdnou kapsu nade všecko mám.

Refrén:
Celý den jen si zpívám,
celý den radost mám,
život miluji,
svět si maluji
jenom barvou růžovou.
Jeden den šťasten bývám,
druhý den smutek mám,
bolest potlačím,
já se nemračím,
i když se to někdy zdá.

Já se k smutku nedám zlákat,
smích jen proudí do mých žil,
kdybych měl hned nad vším plakat,
v slzách bych se utopil.
Proto jen stále zpívám,
celý den radost mám,
je mi k úsměvu,
je mi do zpěvu,
že mám život hrozně rád.

Spokojím se suchou skývou chleba,
když se na mě děvče směje,
a když potkám starou babku třeba,
věřím, že to není smůla, ale naděje.

Refrén:
Celý den jen si zpívám,
celý den radost mám,
život miluji,
svět si maluji jenom barvou růžovou.
Jeden den šťasten bývám,
druhý den smutek mám,
bolest potlačím ,
já se nemračím,
i když se to někdy zdá.

Já se k smutku nedám zlákat,
smích jen proudí do mých žil,
kdybych měl hned nad vším plakat,
v slzách bych se utopil.
Proto jen stále zpívám,
celý den radost mám,
je mi k úsměvu,
je mi do zpěvu,
že mám život hrozně rád.

Použité zdroje

Nováček, Sláva Eman. Hotel "Modrá hvězda" / hudba: S.E. Nováček ; slova: Jos. Gruss ; klavírní úprava B. Nikodema. - Praha : Mojmír Urbánek, [1941?]. - 1 partitura (5 stran)