Hledám první vydání Pošťácké pohádky od K. a J. Čapka

Text dotazu

Hledám první vydání Pošťácké pohádky od K. a J. Čapka

Odpověď

Dobrý den,

první vydání Pošťácké pohádky od Karla Čapka (obrázky Josefa Čapka) vyšlo poprvé v Lidových novinách dne 4. 10. 1931 (č. 496 , příloha): http://www.digitalniknihovna.cz/mzk/uuid/uuid:68cb36f0-ae4f-11dc-9112-000d606f5dc6

Knižně vyšla pohádka poprvé v rámci prvního vydání Devatera pohádek v roce 1932, respektive v prosinci roku 1931.

ČAPEK, Karel  a Josef ČAPEK. Devatero pohádek a ještě jedna od Josefa Čapka jako přívažek. Obrázky Josefa Čapka. P. F. Borový-Aventinum. t. F. Obzina, Vyškov na Moravě, 1932 (vyšlo v prosinci 1931). 257, (3) s.

(Spisy bratří Čapků, sv. 29)

Použité zdroje

BURIÁNKOVÁ, Věra et al. Bibliografie Karla Čapka: soupis jeho díla. 1. vyd. Praha: Academia, 1990. 658 s. Soupisy Strahovské knihovny; sv. 8. ISBN 80-200-0050-X.