Hledám překladatele textu

Text dotazu

Dobrý den, pokud mám text písně Květy zla (zřejmě Litanie k Satanovi od Charlese Baudleira) a chtěla bych zjistit, jestli je to překlad z některého vydání sbírky, můžu to nějak zjistit "na dálku"?

Odpověď

Dobrý den,

 

pokud si nejste jista, že jde o Litanii k Satanovi, na internetu jsou dostupné některé překlady této básně, se kterými můžete Váš text porovnat a ověřit Vaši domněnku. Viz http://www.baudelaire.cz/works.html?aID=1&artID=140

http://www.kitinka.mysteria.cz/litanie_k_satanovi.htm

http://moonlady.blog.cz/en/0710/litanie-k-satanovi-preklad-nezval

 

Domníváme se, že jinak na dálku se Vám odpověď na Vaši otázku najít nepodaří. Další možností je vypůjčit si např. z fondu Národní nebo jiné knihovny dostupné překlady sbírky Květy a zla, a s nimi Váš text porovnat. Pro vyhledávání a objednávání knih z Katalogu Národní knihovny musíte být registrovanou čtenářkou (https://www.nkp.cz/sluzby/dulezite-odkazy/jak-to-tady-chodi), pak stačí zadat do online katalogu http://aleph22.nkp.cz/F/?func=file&file_name=find-b&local_base=nkc slovní spojení "Květy zla" a od záznamu č. 11 se řadí překladová vydání sbírky.

 

Obor

Knihovnictví, informatika, všeobecné, referenční literatura

Okres

--

Knihovna

Národní knihovna ČR

Datum zadání dotazu

06.09.2017 11:27

Přidat komentář

Pokud chcete přidat komentář, zadejte jej do formuláře níže. Nejsou povoleny žádné formátovací značky. Adresy na web nebo emailové adresy budou automaticky transformovány na aktivní odkazy. Komentáře jsou moderovány.

Kolik je 4+4 ?

Hledání v archivu